DZIECKO

Wyprawka dla niemowlaka – TOP NIEZBĘDNE RZECZY

Mniej więcej rok temu, będąc w połowie III trymestru pierwszej ciąży przyszedł czas na kompletowanie wyprawki dla mającej się niedługo pojawić, naszej pierwszej córki. Z racji tego, że lubię mieć wokół siebie praktyczne i użyteczne sprzęty podzielę się z Wami tym, co kupiłam, co nam się przydało i co polecam w pierwszym roku życia.

Stając przed wyzwaniem kompletowania wyprawki oczywiście posiłkowałam się wieloma artykułami i gotowymi listami dostępnymi w Internecie. Tym sposobem jednak powstała moja własna, bo każdy ma inny budżet, inne potrzeby i jeśli to jest kolejne dziecko to większość rzeczy już po prostu ma się w domu.

Często zdarza się też sytuacja, że gdzieś w rodzinie zachowały się większe sprzęty i ktoś nam pożyczy lub po prostu odda do użytkowania. U nas tak było z wózkiem i nosidełkiem/fotelikiem, więc na sam początek odpadał koszt kupna wózka, który może sięgać rzędu nawet kilku tysięcy. Wszystko zależy od tego, co właściwie chcemy mieć.

Osobiście jestem zwolenniczką kupowania rzeczy używanych i tak też zrobiłam w wielu przypadkach, ale o tym za chwilę.

1. Wózek + gondola + nosidełko/fotelik

Dla noworodka potrzebujemy wózka z gondolą, czyli takim kubełkiem, by Maleństwo miało dużo miejsca. Do momentu, aż dziecko samodzielnie nie siada nie potrzebujemy spacerówki, ale można rozważyć opcję 3w1, czyli kompatybilny zestaw stelaż + gondola + siedzisko spacerówki + nosidełko/fotelik. Na rynku mamy mnóstwo propozycji. Możemy również skorzystać z rozwiązania montowania fotelika do bazy Isofix w samochodzie, wówczas nosidełko jest ruchome, montowane do wózka i praktyczne w użytkowaniu. My takiego czegoś nie mieliśmy, ale już wiem, że przy kolejnym taki mechanizm się przyda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *